כתבו עלינו ברשתות החברתיות

קרן יטיב, המגשימנית - מלוות נשים עצמאיות להצלחה

טוב, אני חייבת להמליץ בחום על ערכת המשחקים ללימוד אנגלית של קאט באדו Cat Badoo.
הערכה כוללת: משחק אותיות abc, משחק אוצר מילים, רביעיות ללימוד קריאה ו3 חוברות עבודה.
נתחיל מהחיצוניות כי הקנקן כן חשוב:
המשלוח הגיע אלינו ימים בודדים בלבד לאחר ביצוע ההזמנה, ארוז היטב ובצורה מוקפדת.
המשחקים והחוברות מושקעים, יפים, מושכי עין ומעוררים חשק גדול לשבת ולשחק בהם מיד. רואים שהייתה השקעה גדולה באיכות הייצור שלהם.
 
 
המשחקים מתאימים לילדים בגילאי 4-13. אנחנו שיחקנו ברביעיות ובמשחק אוצר המילים עם בת 12.5 ועם בן 10, ושניהם נהנו מאד. החוברות מתאימות לילדים עד גיל 10 לדעתי.
אני מאמינה בכל ליבי שלמידה דרך משחק, חוויה והנאה היא למידה משמעותית ומצמיחה, וזה בדיוק מה שקיבלנו בשימוש במשחקים בערכה הזו.
הקריאה והלמידה של המילים באנגלית באו בקלות וללא תחושה של כישלון או לחץ, מתוך המשחק החווייתי והמשותף.
לא נוצרה אצל הילדים התנגדות ללמידה והם היו פנויים אליה – רגשית, מנטאלית ופיזית.
ככה לומדים!
אני ממש ממליצה על הערכה הזו, בטח בימים אלו שהילדים בבית וכולנו מחפשים לעשות איתם דברים, שלא כוללים מסכים על גרסותיהם השונות.
אה, וממש עוד מעט פורים ואחריו פסח (בסוף מרץ! לא נתפס…), אז אם אתם מחפשים מתנה נהדרת למשלוח מנות או כמתנה לאפיקומן –
תקנו את הערכה הזו ואתם מסודרים🤩
טנק יו סיגל, על ערכת לימוד שווה ומהנה!
 

כתבת פרופיל במקומון "השבוע בנתניה"

כשהייתי ילדה, בכל יום חמישי היינו פותחים את הדלת ומוצאים את השבועון "השבוע בנתניה" על סף הדלת. אני כבר לא גרה בנתניה כבר שנים רבות, אבל אתם מכירים את המשפט הידוע – אפשר להוציא את הילדה מהשכונה אבל אי אפשר להוציא את השכונה ממנה 🙂 אז כן, יש לי המון זכרונות מקרית נורדאו, שכונת ילדותי, חברים שהיו ונפוצו למקומות שונים, אריאלה היפה והאתלטית, כשהיא קפצה בגומי, שום שלב לא עצר אותה, פרדי הבחור המהמם עם החיוך הביישני, שרון שאיננה עוד למרבה הצער הרב, ברוך הנער החרדי המתוק, רפי אחיו, ועוד ועוד אנשים שחיו חיי שכונה תוססים. אחד הזכרונות הוא שבכל יום חמישי, קיבלנו אל סף הדלת את השבועון "השבוע בנתניה". אני הייתי תולעת קריאה וקראתי כל מה שנפל לידיי, אם זו היתה אנציקלופדיה, ספר, עיתון של שבת או את המקומון, שגם אותו קראתי, מה שנקרא cover to cover – מהעמוד הראשי ועד האותיות האחרונות של מודעות האבל ומודעות הדרושים. אז הנה סגירת מעגל יפה 🙂 כתבה על המיזם של "קאט באדו" ועליי, בשבועון "השבוע בנתניה" 12/12/2019 

 
 
שרית פשה, בלוגרית בתחום הצרכנות שיחקה עם בנה במשחקי קאטס אנד בוקסז וכך היא מספרת:
 
אני זוכרת את ילדותי, כל יום היה אותו ריטואל קבוע, היינו חוזרים מבית הספר, אוכלים ארוחת צהריים, נחים מעט, מכינים שיעורים ואז הגיע זמן הכיף- משחקי קופסא עם סבא וסבתא שלי, בימים של פעם בין השעות 14.00-16.00 אין מצב שהייתה נפש חיה בחוץ, כולם הסתגרו בבתים וניצלו את הזמן הזה לזמן איכות, שיעורים ועוד… בשעה 16.00 כולם נהרו לרחובות.
 
מאז ועד היום עברו המון מים בנהר וכיום במקום להנות עם החברים הילדים מבלים שעות רבות מול המסכים, אצלי בבית אני לא מאפשרת את זה לצערם של ילדי ולשמחתי הרבה.
 
ילדי כבר יודעים שלפחות פעמיים בשבוע יושבים יחדיו לשעת חברה ומשחקים משחקי קופסא, בימי החורף זה אף יותר, אני מגבילה עד מאוד את שעות המסכים ומעדיפה (הם קצת פחות) שישקיעו בקריאה ובמשחקי העשרה.
 
השבוע קיבלנו להתנסות משחקים מקסימים ומיוחדים ללימוד אנגלית, שפה שכולנו חייבים לרכוש ובמיוחד הדור הצעיר. 
 
מדובר בסדרה של משחקי קופסא ללימוד אנגלית שפותחה על ידי סיגל כהן- סקאלי אם לילדה בת 10 שאוהבת אתגרים וחשיבה מחוץ לקופסא, המשחקים פותחו בשנה האחרונה ומתאימים גם לילדים עם קשיי למידה, בהם שולטת דמות מרכזית שנקראת CAT BADOO (החתול בדו) , חתול מאויר המעודד את הילדים לשחק את משחק הזיכרון שכולם אוהבים ומשחק הרביעיות ללימוד קריאה לפי תנועה וצליל ובכך לומדים הילדים באמצעות חווית המשחק קריאה ואת אותיות ה- ABC. הדמות יצרה סיגל, קאט-באדו, הוא הגיבור של סדרת המשחקים החדשה, שמטרתה לסייע לילדי הגנים ובית הספר היסודי ללמוד אנגלית. בליווי איורים מקוריים של סיטואציות יומיומיות משעשעות, קאט-באדו מתווך לילדים את נבכי השפה, הילדים משחקים ונחשפים לאותיות ה-ABC , רוכשים אוצר מילים ראשוני ומתרגלים את הקריאה והכתיבה. 
 
מחקרים מאז ומתמיד הוכיחו לכולנו שתכנים המועברים כלמידה רב חושית ועל ידי משחק הם השיטה הטובה ביותר ללמד אנגלית לילדים. משחק הוא חלק מתהליך הלמידה בכל גיל, מאפשר להעז, לאתגר, לאלתר, ליצור פתרונות ולקחת סיכונים מבלי לחשוש מהתוצאות. 
 
ישבנו במשך כשעה וחצי יחד עם בננו בן השבע הלומד בכיתה ב' אשר התחיל השנה לרכוש את מיומנותיו באנגלית, הוא היה מאושר, שיחק בהנאה והצליח ללמוד קצת יותר מהלמידה המונוטונית בכיתה, הוא אף ביקש שאבדוק מול המורה לאנגלית אם ניתן להביא את המשחק לכיתה ולהמשיך ללמוד יחדיו עם שאר ילדי כיתתו. 
 
ממליצים בחום!!!

אנוצ'קה גל, בלוגרית בתחום ההורות והחינוך הביתי כותבת על משחקי קאט באדו:

 

תקשיבו,
אני מתלהבת כמו ילדה בת 8 בהופעה של נועה קירל!
בשבועות האחרונים חיפשתי משחק "רביעיות" עם קונספט מעניין שישלב משחק מהנה וחוויה לימודית שעונה לתחומי העניין של איידן.
השבוע קיבלתי לידיי אוצר בשם Cats&Boxes וחשבתי שתשמחו לשמוע עליו .

לקריאה בעמוד הפייסבוק של אנוצ'קה

מדובר בעסק קטן בתחילת הדרך שמקיים משפחה בכרכור, המייצרים משחקי למידה חוייתית לתרגול האנגלית.
המשחקים, שעוד רגע אציג אותם, מייד אין ישראל ונארזים במינימום פסולת, שזה יתרון משמעותי. קיימות ואקולוגיה הם שני תחומים מרתקים ובעיני, עסק ישראלי שמתחשב בזה מקבל נקודות זכות ולבבות בוואטסאפ.

*** המשחק הראשון הוא משחק זכרון של אותיות, בשימוש של אותיות דפוס (capital) וכתיב (lower case).
מה שיפה בהם הוא שהם לא מתאמצים, אבל מצליחים בגדול. הצבעוניות נעימה לעין, הקרטון קשיח ועמיד והמילים המצורפות כדוגמאות מקסימות ומאוירות בדיוק כמו שהייתי רוצה.
איידן לא כלכך בעניין של משחקי זכרון, לכן אנחנו משחקים בו קצת שונה. אנחנו מניחים את כל הקלפים על השולחן, תרתי משמע, ומחפשים את ההתאמות, מתרגלים את המילים וממציאים משפט באנגלית שכולל את שתי הדוגמאות המוצגות. ממש מצחיק והעביר לנו ארוחת צהריים בכיף.

*** המשחק השני הוא הסיבה שהתכנסנו כאן היום, רביעיות אנגלית.
עד כה היתה לנו בעיה עם רביעיות, כי איידן עוד לא כלכך בטוח ביכולות הקריאה שלו ולעתים יכול להיות מתוסכל אם הוא צריך לתרגל מילים לא מוכרות. אז סיגל פתרה את הבעיה, במקום מילים כתובות בלבד, מופיעים איורים תואמים מעל המילים הכתובות וכך גם ילד שלא יודע לקרוא יכול לתרגל קריאה ואיות תוך כדי משחק.

אני אוהבת את העובדה שהמשחק לא מלמד באופן דידקטי, אלא נועד בראש ובראשונה להיות כיף, ואם המוח יקלוט משהו על הדרך (והוא יקלוט) זה רק בונוס.
עם ילדי טרום קריאה אפשר לשחק בצורה הפשוטה והמוכרת, אבל עם ילדים שכבר מכירים אותיות ומתרגלים קריאה וכתיבה אפשר להזמין להתבונן בקשר הלוגי של הקלפים – למעלה מצד שמאל מופיע הרמז להשלמת הסדרה, האותיות שחוזרות על עצמן ויוצרות מילים שונות לגמרי בשימוש באותיות שונות.
בגדול – אם הילד לא שואל, הוא לומד לאיית מבלי שבכלל התכוון, אם הוא שואל, הוא כבר לומד דקדוק.

מבחינתי זו התחלה מצוינת ומשחק איכותי ששווה לבחון את כניסתו לארסנל הלימודי המשפחתי, כבר אמרתי ואגיד שוב – הצליח להם בגדול.

משחק רביעיות קוראים אנגלית לילדים לפי תנועה וצליל

משחקים ולומדים בבית משפחת רוזנברג

יפעת צרויה רוזנברג כותבת: "תענוג ממש,תוך כדי המשחק הן לומדות מילים באנגלית. למה לי לא היה כזה בילדות????:

הקודם
הבא

המלצות הורים בפוסטים שלנו בפייסבוק:

משחקים וחוברות עבודה ללימוד אנגלית

×
×

עגלת קניות

חוברת עבודה ללימוד אנגלית
רעיונות מדליקים, חוברות עבודה חינמיות, מבצעים והשראות ללימוד אנגלית פורה, נינוח וכיפי בבית ובכיתה – כל זה מחכה לכם בניוזלטר שלנו – לא תירשמו? ברור שכן :)
  • מובטחים תכנים משמחים ורלבנטיים ביותר!
  • ואם תרגישו שאתם משתעממים? – לחצו על ה"הסר" וניפרד כידידים :)