המלצת מורים - Cat Badoo

מורים לאנגלית ממליצים על משחקי
קאט באדו ללימוד אנגלית

המלצת מאיה ליואי, מורה לאנגלית:

 “חשוב לשלב כמה שיותר משחקים כשמלמדים ילדים – !Give it a try”

המלצת ליאת יבנה ריפ, מורה לאנגלית: “אני רואה במשחק הזיכרון חומר לימודי ממשי, אבל הילדים  מתייחסים לזה כאל משחק לכל דבר והלמידה מתרחשת תוך כדי.”

כך אומרת ליאת יבנה ריפ, המלמדת אנגלית בקבוצות קטנות בפרדס חנה וברעננה. ליאת משחקת עם הילדים במשחקי קאטס אנד בוקסז ככלי למידה מרכזי ב Game Time. שאלנו את ליאת על חוויית השימוש במשחקים והיא מספרת:
“התחלתי להשתמש במשחק הזיכרון שעוזר לנו בהתאמה של אות גדולה לאות קטנה וכן ברכישה של מילים ראשונות. המשחק מאוד עוזר, תורם המון לקבוצה. הילדים מתנסים ורוכשים ביטחון בדיבור, הם מתרגלים מילים ומשפטים ולומדים מילים חדשות. תוך כדי המשחק אנחנו מתרגלים גם שיחה באנגלית ומעודדים את השימוש במילים ובמשפטים. אנחנו משתמשים במשחק כמנוף להעלאת מילים נוספות ושמות שמתחילים באותה האות וזה מרחיב עוד יותר את הלמידה.”

“הילדים מחכים ל Game time, וגם הגדולים שכבר יודעים את ה ABC נהנים מהחלק התחרותי של משחק הזיכרון ונהנים להפגין את הידע שלהם באוצר המילים. אני רואה במשחק הזיכרון חומר לימודי ממשי, אבל מה שיפה זה שהילדים לא רואים את זה ככה. הם מתייחסים לזה כאל משחק לכל דבר והלמידה מתרחשת תוך כדי. 
עם ילדים שמתקשים אני אפילו לא משחקת את המשחק עצמו. אני פורסת את כרטיסי האותיות באופן גלוי מבקשת מהילדים למצוא את זוגות האותיות. זה עובד מצוין.”

“גם במשחק הרביעיות יש התירגול של שיחה וחזרה על משפטים קבועים בין הילדים:
Take one from the pile / it’s your turn / yes, I do /no, I don’t / I have four cards
המשחק עוזר לתירגול הקריאה. אני מבקשת מהם להקריא את המילים הכתובות על הקלפים ועוזרת להם לקרוא ולדייק את ההגייה. הם לומדים מילים חדשות וההכרה של ההבדלים בין הצלילים השונים מתחדדת. הילדים אוהבים מאוד לשחק ברביעיות, וגם אם הם מתקשים בהתחלה, אחרי פעמיים או שלוש הם כבר מדלגים על הקושי וקוראים ומבטאים טוב יותר את הצלילים השונים.”

דנה כרמונה, מורה לאנגלית מהצפון משתמשת במשחקים באופן מגוון מאוד והתאימה את המשחקים גם לתלמידי חטיבה ותיכון:

חגית להב, מורה לאנגלית בבית הספר “אריסון” לאמנויות בתל אביב:

“הזמנתי את המשחקים לבית הספר שבו אני מלמדת וניסיתי אותם בשעה פרטנית עם תלמידים. קלפי הרביעיות זימנו לנו שעה של הגיית צירופי אותיות ותבניות מילים. הוספתי לזה מניפולציות של משחקי חריזה שמעודדים מודעות פונולוגית ואימון דיוק ואוטומטיות בקריאה. בפעם הבאה אשחק איתם זכרון עם זוג מכל רביעיה. הצבעוניות והאיכות של הקלפים ללא דופי, גם הגודל מאפשר החזקה יציבה בכף היד וקריאה נוחה של הפונטים והכתב!”

משחק זיכרון קוראים אנגלית לילדים לפי תנועה וצליל

רכשו עכשיו וקבלו משלוח חינם לנקודת איסוף קרובה לביתכם בתוך מספר ימים:

×

עגלת קניות

חוברת עבודה ללימוד אנגלית
רעיונות מדליקים, חוברות עבודה חינמיות, מבצעים והשראות ללימוד אנגלית פורה, נינוח וכיפי בבית ובכיתה – כל זה מחכה לכם בניוזלטר שלנו – לא תירשמו? ברור שכן :)
  • מובטחים תכנים משמחים ורלבנטיים ביותר!
  • ואם תרגישו שאתם משתעממים? – לחצו על ה”הסר” וניפרד כידידים :)