מורים לאנגלית ממליצים על משחקי
קאט באדו ללימוד אנגלית

המלצת עפרה שרון, מורה לאנגלית בבית ספר במרכז:
" אם אתם מחפשים דרך נוספת להוראת אנגלית, כייפית, מעשירה, זו הדרך"

אשמח לשתף אתכם בשמחה,

כאחת שתמיד מחפשת דרכים חדשות ומיוחדות להעשרת התלמידים שלי.

ראיתי פרסום של קאט באדו

חייבת לציין שבחברה היו מאוד מקצועיים ונחמדים.

לאחר כל השאלות ששאלתי;

הבנתי שהערכה מצוינת ותקדם את התלמידים שלי.

תלמידים עם בעיות זיכרון.

תלמידים עם בעיות שליפה.

תלמידים שצריכים גירוי כדי ללמוד.

ותלמידים שרוצים ללמוד בכיף.

הקלפים מוקפדים, אוצר המילים מצוין.

אז אם אתם מחפשים דרך נוספת להוראת אנגלית, כייפית, מעשירה, זו הדרך.

בהצלחה ותודה לסיגל המקסימה

המלצת מעין גולן, בעלת מרכז למידה בבאר שבע The Treehouse: 
"תודה לכם קאט באדו, המשיכו ליצור משחקים איכותיים ומלמדים!"

היי קאט באדו,

רציתי לשתף אתכן כמה המשחקים שלכם עוזרים לי ללמד את התלמידים שלי אנגלית מדוברת….אני מלמדת אנגלית מדוברת בקבוצות קטנות מזה 6 שנים והקמתי עסק קטן להוראת האנגלית The Treehouse שפועל בעיקר בבאר שבע וסביבתה אבל התרחב מאוד בחסות הקורונה וטשטוש המרחק הפיזי. בהשכלתי אני חוקרת רכישת שפה ומדעי המוח באוניברסיטה העברית.

אז למשחקים:

לפני כמה חודשים קניתי מכם משחק זיכרון ומשחק רביעיות ולהלן מסקנותיי… קלפי הזיכרון יפים, בגודל מושלם ועשויים מחומר קשה כך שגם הילדים הקטנים לא יכולים להרוס אותם.

הציורים שהוספתם ליד כל אות עוזרים לי להמחיש לילדים את הצלילים שהאות עושה. וכך כל פעם שהם רואים את האות Ii לדוגמה, הם אוטומטית אומרים לעצמם את שתי המילים icecream, igloo כי אלו מילים שהם לרוב יודעים לנקוב בשמם לבד כשהם רואים את הציורים. וכך, הילדים לומדים בצורה פסיבית ומשחקית שלאות הזו שני צלילים שונים, אחד לכל מילה, long i and short i sounds.

אני אוהבת להוסיף שיר קצר בכל פעם שילד מוצא זוג קלפים, למשל:

"The A says aaa, The A says aaaa, every letter makes a sound… The A says aaaa"  שדרכו אנחנו שוב נזכרים בצלילים שהאות עושה ומקשרים אותם לצורת האות.

משחק הרביעיות, שבאנגלית קוראים לו Go fish, מתאים לילדים גדולים יותר לפי טעמי והוא מלמד באופן נפלא צירופי צלילים שונים.

מתוך המשחק, הילדים צריכים ללמוד לזהות את צירוף הצלילים בהקשר של המילה, להקשיב לצורה שבה אני הוגה אותם וכן להתאמן על הגייה של צירוף הצלילים שוב ושוב כדי למצוא את רביעיית הקלפים ולזכות במשחק!

(אוסיף נקודה קטנה לשיפור: הייתי אולי מוסיפה את צבע הרביעייה בצורה בולטת יותר כך שהמשחק יוכל לזרום גם אם ילד לא מזהה את האותיות או את הגיית הצליל, שיוכל להשתמש בצבע הרביעייה)

הדגש על הגייה נכונה של הצלילים מקנה לילדים נדבך חשוב ברכישת שפה, מהיסודות, כמו שרכישת שפה נעשית באופן טבעי אצל פעוטות.

הגייה נכונה של צלילים משפרת את הביטחון של הילדים בדיבור ויוצרת אצלם מוטיבציה להמשיך לדבר ולהתאמן עד לדיבור שוטף.

והלמידה מתוך משחק? לדעתי אין עליה!

היא יוצרת סביבה לא שיפוטית,

מאפשרת לטעות ולנסות שוב

וממלאת במוטיבציה לזכות במשחק שבו השפה היא רק כלי, בדיוק כמו בחיים האמיתיים!

וזה עוד לפני שהתחלתי לדבר על הכיף והאווירה הטובה שמשחקים טובים יוצרים בכיתה…

תודה לכם קאט באדו, המשיכו ליצור משחקים איכותיים ומלמדים! בתמונה: תלמידים שלי לפני הסגר משחקים במשחק הזיכרון של קאט באדו ונהנים מכל רגע!

המלצת מאיה ליואי, מורה לאנגלית:

 "חשוב לשלב כמה שיותר משחקים כשמלמדים ילדים – !Give it a try"

המלצת ליאת יבנה ריפ, מורה לאנגלית: "אני רואה במשחק הזיכרון חומר לימודי ממשי, אבל הילדים  מתייחסים לזה כאל משחק לכל דבר והלמידה מתרחשת תוך כדי."

כך אומרת ליאת יבנה ריפ, המלמדת אנגלית בקבוצות קטנות בפרדס חנה וברעננה. ליאת משחקת עם הילדים במשחקי קאטס אנד בוקסז ככלי למידה מרכזי ב Game Time. שאלנו את ליאת על חוויית השימוש במשחקים והיא מספרת:
"התחלתי להשתמש במשחק הזיכרון שעוזר לנו בהתאמה של אות גדולה לאות קטנה וכן ברכישה של מילים ראשונות. המשחק מאוד עוזר, תורם המון לקבוצה. הילדים מתנסים ורוכשים ביטחון בדיבור, הם מתרגלים מילים ומשפטים ולומדים מילים חדשות. תוך כדי המשחק אנחנו מתרגלים גם שיחה באנגלית ומעודדים את השימוש במילים ובמשפטים. אנחנו משתמשים במשחק כמנוף להעלאת מילים נוספות ושמות שמתחילים באותה האות וזה מרחיב עוד יותר את הלמידה."

"הילדים מחכים ל Game time, וגם הגדולים שכבר יודעים את ה ABC נהנים מהחלק התחרותי של משחק הזיכרון ונהנים להפגין את הידע שלהם באוצר המילים. אני רואה במשחק הזיכרון חומר לימודי ממשי, אבל מה שיפה זה שהילדים לא רואים את זה ככה. הם מתייחסים לזה כאל משחק לכל דבר והלמידה מתרחשת תוך כדי. 
עם ילדים שמתקשים אני אפילו לא משחקת את המשחק עצמו. אני פורסת את כרטיסי האותיות באופן גלוי מבקשת מהילדים למצוא את זוגות האותיות. זה עובד מצוין."

"גם במשחק הרביעיות יש התירגול של שיחה וחזרה על משפטים קבועים בין הילדים:
Take one from the pile / it's your turn / yes, I do /no, I don't / I have four cards
המשחק עוזר לתירגול הקריאה. אני מבקשת מהם להקריא את המילים הכתובות על הקלפים ועוזרת להם לקרוא ולדייק את ההגייה. הם לומדים מילים חדשות וההכרה של ההבדלים בין הצלילים השונים מתחדדת. הילדים אוהבים מאוד לשחק ברביעיות, וגם אם הם מתקשים בהתחלה, אחרי פעמיים או שלוש הם כבר מדלגים על הקושי וקוראים ומבטאים טוב יותר את הצלילים השונים."

דנה כרמונה, מורה לאנגלית מהצפון משתמשת במשחקים באופן מגוון מאוד והתאימה את המשחקים גם לתלמידי חטיבה ותיכון:

חגית להב, מורה לאנגלית בבית הספר "אריסון" לאמנויות בתל אביב:

"הזמנתי את המשחקים לבית הספר שבו אני מלמדת וניסיתי אותם בשעה פרטנית עם תלמידים. קלפי הרביעיות זימנו לנו שעה של הגיית צירופי אותיות ותבניות מילים. הוספתי לזה מניפולציות של משחקי חריזה שמעודדים מודעות פונולוגית ואימון דיוק ואוטומטיות בקריאה. בפעם הבאה אשחק איתם זכרון עם זוג מכל רביעיה. הצבעוניות והאיכות של הקלפים ללא דופי, גם הגודל מאפשר החזקה יציבה בכף היד וקריאה נוחה של הפונטים והכתב!"

משחק זיכרון קוראים אנגלית לילדים לפי תנועה וצליל

רכשו עכשיו וקבלו במשלוח מהיר עד הבית

×
×

עגלת קניות

חוברת עבודה ללימוד אנגלית
רעיונות מדליקים, חוברות עבודה חינמיות, מבצעים והשראות ללימוד אנגלית פורה, נינוח וכיפי בבית ובכיתה – כל זה מחכה לכם בניוזלטר שלנו – לא תירשמו? ברור שכן :)
  • מובטחים תכנים משמחים ורלבנטיים ביותר!
  • ואם תרגישו שאתם משתעממים? – לחצו על ה"הסר" וניפרד כידידים :)