כבר לא צריך להשתגע: 4 דרכים להקל על הילדים

המתמודדים עם הלמידה מרחוק

הלמידה מרחוק מייצרת קשיים רבים להורים ולילדים, עד שכבר לא ברור אם התועלת רבה יותר מהקושי.  איך אנו מנצלים את המצב החדש ליצירת שגרת למידה חדשה בבית, בלי להשתגע? איך תפקידנו החדש יכול לסייע לנו לקחת את הלמידה רחוק, ולא להרחיק אותנו מהלמידה?

מעורבות הורים בלמידה היא גורם בעל השפעה גבוהה מאוד על מידת ההצלחה בלימודים של הילדים שלנו ועל הגעתם להישגים. איך עושים את זה? קבלו 4 נקודות למחשבה, כאלו שאולי ייתנו לכם זווית חדשה על האתגר שמעמיד בפנינו המצב הנוכחי.

לימוד אנגלית לילדים אותיות ומילים

טיפ #1 הסירו מחסומים רגשיים, הטרדות והסחות דעת

השנה האחרונה טרפה את השגרה עבור כולנו, ובעוד הורים רבים מתמודדים עם אתגרי התקופה – חוסר יציבות בעבודה, אבדן השגרה של הילדים במוסדות החינוך, אבדן הכנסה, קשיים נפשיים, הילדים שלנו איבדו מקור חשוב לתמיכה רגשית ולימודית. 

כאשר אתם יוצאים לעבודה הילדים נשארים בבית ומתמודדים מגוון קשיים, לכן בכל ערב הקצו כמה דקות לבירור רגשי. צרו שיחה עם הילדים סביב אתגרי התקופה והיו רגישים לאבחן האם הילדים פנויים ללמידה. 

האם הם חווים מצוקה או קושי? האם נצברו פערים בחומרי הלמידה באופן שגורם להם לאבד את ביטחונם העצמי? האם הם מרגישים עטופים או שמא הם חווים בדידות? שוחחו עם הילדים, לרוב עצם השיחה והעלאת הנושאים האלו יגרמו להקלה והילדים יוכלו לשבת ללמוד כשהם פנויים יותר ללמידה.

טיפ #2 קחו לידיכם את האחריות על מקצועות הלמידה החשובים.

אמנם החברה הישראלית נתנה לבתי הספר ולמערכת החינוך את המנדט על השכלת הילדים, אבל בתקופה הנוכחית אנחנו מגלים שעתידם תלוי במידה רבה באופן שבו אנחנו ההורים נרתמים ללמידה. ישנם מקצועות שניתן להשלים עם השנים, אבל מקצועות שהם קריטיים להצלחה בחיים כמו האנגלית – מומלץ להורים לקחת עליהם אחריות כבר עכשיו. חלון ההזדמנויות ללמוד שפה שניה הוא עד גיל ההתבגרות. עד גיל זה, המוח גמיש מספיק לקלוט מבני שפה חדשים אולם ככל שהילדים גדלים – זה ייעשה עבורם יותר ויותר קשה ועבור ההורים – יותר ויותר יקר. 

לא כדאי להשאיר את האנגלית ליד הגורל או לשנים הבאות, וכעת יש לכם אפשרות ממשית לשבת עם הילדים על האנגלית ולהגיע איתם להישגים משמעותיים בלימוד היסודות העיקריים של השפה: קריאה וכתיבה באנגלית ואוצר מילים.

אנחנו מזמינים אתכם להכיר את משחקי קאט באדו, שמיועדים לילדי בית הספר היסודי, כיתות ב'-ו'. משחקי קאט באדו מאפשרים לכם לקחת אחריות על לימודי האנגלית ולעשות זאת באווירה משוחררת וכיפית. משחקים באנגלית יסייעו לכם לעבוד עם הילדים על האנגלית גם אם כבר נוצרו פערים, ואפילו כשהילדים חווים קשיי למידה או בעיות קשב וריכוז. 

טיפ #3. הטכנולוגיה – קשה איתה, אי אפשר בלעדיה.

אין זה סוד שהתשתיות הלאומיות עדיין לא ערוכות לכניסה של מאות אלפי תלמידים מכל הארץ בו זמנית לשיעורים אונליין. ילדים רבים חווים תסכול וחוויית כישלון בשל קשיים טכנולוגיים. אם אין להם מחשב זמין, אם השיעורים נקטעים, אם אי אפשר להיכנס למשו"ב.. כל אלו מייצרים פגיעה באמון של התלמיד ותחושת החמצה.

אין ברירה אלא למצוא פתרונות עבור כל אחד מהילדים, על מנת לצמצם ככל שניתן את תחושת ההחמצה. עטפו את הילדים ככל שאתם יכולים במערך תמיכה. אם אתם בעבודה – היו זמינים עבורם כדי לסייע טלפונית בקשיים טכניים, ואם השיעור מתבטל כתוצאה מכשל טכני – עזרו לילדכם להבין שאין זו אשמתו או אשמתה, והם אינם אחראיים לתקלות. הורים רבים חווים קושי טכנולוגי בעצמם ולא יודעים להתמודד עם כשלים טכניים כאלה. אל תתביישו לבקש עזרה מהורה אחר בכיתה כדי להבין כיצד לתפעל את המערכות.

טיפ #4 לא עובד? – שחררו. הרבה דברים טובים יכולים לצמוח מזה.

ילדים רבים מתקשים בגילם הצעיר ללמוד לבד. חסרה להם המשמעת העצמית, חסרה להם ההנחיה, חסרה להם הלמידה בחבורה ובכיתה. לפעמים הלמידה כרוכה בכל כך הרבה תיסכול ומריבות, שהיא מאבדת את ערכה. אם הילדים פשוט לא מצליחים ללמוד ולבצע את מטלות בית הספר, יש באפשרותכם לחפות על החוסר ולהיות מעורבים יותר בלמידה על יד יצירת אווירת למידה חווייתית. מקצועות רבים יכולים להילמד בשיחה, בסיפור, תוך כדי היומיום שלכם. אם זה שיעורי היסטוריה, תנ"ך, אפילו מדעים, אפשר ללמוד תוך כדי היומיום. אולי לא תתקבל מטלה שאותה ניתן לנקד, אבל הילדים ילמדו את החומר, ובמקרים רבים, לאחר השיח הפתוח על הנושא – הילד ירגיש בטוח יותר ויבחר לבצע את המשימות.

נצלו את ההזדמנות לתת לילדים מתנה לחיים – את מתנת האנגלית, וגם לשמח אותם לחג עם מתנה איכותית וחווייתית שתספק לכל המשפחה בילוי זמן איכות וגיבוש משפחתי, תוך כדי למידה. בימים אלו המשחקים מוצעים במבצע "ביחד בחגים" – 15% הנחה על ערכת המשחקים והחוברות, כולל כרטיס ברכה ומשלוח עד הבית חינם.

לימוד אנגלית לילדים אותיות ומילים
×
×

עגלת קניות

חוברת עבודה ללימוד אנגלית
רעיונות מדליקים, חוברות עבודה חינמיות, מבצעים והשראות ללימוד אנגלית פורה, נינוח וכיפי בבית ובכיתה – כל זה מחכה לכם בניוזלטר שלנו – לא תירשמו? ברור שכן :)
  • מובטחים תכנים משמחים ורלבנטיים ביותר!
  • ואם תרגישו שאתם משתעממים? – לחצו על ה"הסר" וניפרד כידידים :)