משחקי לימוד לילדים: מחתול שמלמד אנגלית ועד לתעלומה בלשית

אוהבים לשחק עם הילדים במשחקי קופסה וחשיבה אבל רוצים לגוון את ההיצע? אנחנו כאן בשבילכם עם כמה משחקי לימוד לילדים שיהפכו את החוויה המשפחתית למסעירה

כדי להבין עד כמה משחקי לימוד לילדים יכולים להיות נוכחים בחיים שלכם, קחו את המקרה הבא: שנסעתם ברחוב אילות שבאילת או ברחוב הירדן בטבריה וחשבתם לעצמכם, אהה, אז ככה הוא נראה?

מונופול הוא כנראה משחק הקופסה הפופולרי בעולם, ואין ספק שזאת דרך מצוינת להעביר שעות ביחד עם חברים או בני משפחה ברכישת נכסים, דילים מפתיעים ותפניות דרמטיות בעלילה בכל פעם שהקוביות נזרקות. אין ספק שמונופול נחשב למלך משחקי הקופסה, אבל הוא רק "דרך צלחה" לעוד הרבה משחקי קופסה, קלפים וחשיבה מקסימים ומרגשים. 

אם אתם אוהבים משחקים שכאלה, נהנים לשחק עם הילדים בהם ורוצים להכיר עוד, הרשימה הזאת בשבילכם:

משחקי לימוד לילדים

משחקי לימוד לילדים – המלצות חמות

ד"ר יוריקה

משחק חשיבה משפחתי משמפר מאוד את מיומנויות החשיבה המהירה, החשיבה הלוגית והראייה החזותי. כן, גם שלכם ההורים.

המשחק הזה מדמה ניסוי במעבדה כשכלי המשחק הם מבחנות פלסטיק שקופות וכדורים צבעוניים. עליכם להעביר את הכדורים הצבעוניים ממבחנה למבחנה בהתאם לקלף שקיבלתם. הראשון שמצליח מנצח בסיבוב.

איך משחקים: כל שחקן מסדר לפניו את המבחנות והכדורים הצבעוניים כפי שמופיע באיור. מניחים את הקלפים בערימה עם הפנים כלפי מטה במרכז השולחן. הופכים את קלף החידה העליון, ואז מנסים להעביר כדורים ממבחנה אחת לשנייה כדי ליצור את המבנה המופיע בכתב החידה. הראשון שמצליח צועק "יוריקה".

מה הילדים יאהבו: הם ירגישו מדענים אמיתיים, גם אם מעולם לא ביקרו במעבדה. אתגר ההתאמה לאיור סוחף ולחץ הזמן מקפיץ את האדרנלין.

מתאים ל: גילאי 7 ומעלה, שניים עד ארבעה משתתפים.

משחקי לימוד לילדים באנגלית מבית קאט באדו

אי אפשר לדבר על משחקי לימוד לילדים, ולא להתייחס ללימוד השפה האנגלית. הכירו את החתול המצויר, שילמד את הילדים שלכם אנגלית תוך כדי משחק ויכניס טוויסט מקסים לבילוי המשפחתי. מדובר בשלושה משחקים ללימוד אנגלית שמשלימים זה את זה והופכים את האנגלית לחוויה.

איך משחקים:

"מילים הן אוצר" – מלמד את הילדים שמות של חיות, ירקות, פירות ומאכלים. בערכת המשחק יש שני משחקים:

I can see a butterfly – משחק פנטומימה שבו אתם והילדים מתבקשים להציג את בעלי החיים. מי שמגלה באיזה בעל חיים מדובר צריך לקרוא: I can see  ואת שם בעל החיים.

I like to eat – באתגר זיכרון זה המשתתפים יצטרכו לזכור רצף של מזונות ומאכלים. מי שמנצח יזכה בקופה, אלא אם קאט באדו יבוא להצלה.

ערכת המשחק והלמידה של קאט באדו

משחק אותיות abc – בעזרת משחק אותיות ססגוני ומלהיב הילדים לומדים את האותיות באנגלית – הגדולות והקטנות – ממש בקלות, ותוך כדי משחק משמיעים את שמות האותיות באנגלית ומבטאים מילים הראשונות.

המשחק פועל על פי כללי משחק הזיכרון. ערבבו את הקלפים והניחו אותם כשפניהם מטה. על פי התור, הפכו שני קלפים. כל משתתף מקריא את האותיות הכתובות על הקלפים שהפך בתורו. אם המשתתף הפך קלפים תואמים, הוא זוכה בשניהם. אם לא, עליו להפוך את הקלפים בחזרה והתור עובר למשתתף הבא. המנצח הוא השחקן שהצליח לאסוף מספר רב יותר של זוגות תואמים.

רביעיות – המשחק הקלאסי למעשה יגרום לילדים ללמוד לקרוא אנגלית לפי תנועה וצליל ולכם הוא יגרום נחת בשל כך.

כל אחד מהשחקנים מקבל ארבעה קלפים. התחילו להרכיב רביעייה על ידי שאילת משתתף אחר האם יש לו קלף שיכול לעזור לכם להרכיב רביעייה. שאלו על פי האות בפינת הקלף השמאלית: האם יש לך קלף מסדרת …ואם למשתתף שנשאל אכן יש קלף מהסדרה עליו למסור אותו לכם. כאשר משתתף הצליח להרכיב רביעייה, הוא עורם אותה על השולחן וקורא בקול רם את המילים הכתובות על ארבעת הקלפים.

מה הילדים יאהבו במשחקי קאט באדו: את זה שפתאום הם לומדים שפה חדשה, את תחושת ההישגיות כשהם מבינים משהו חדש שלא הבינו בעבר, וכמובן – לנצח.

מתאים ל: בני 4 ומעלה, שני משתתפים ויותר.

שחקו עם הילדים ולמדו אותם אנגלית דרך משחקי קאט באדו. לחצו כאן והזמינו את ערכת המשחקים ללימוד חווייתי ומהנה

דאבל

משחק קלפים שדורש מכם מהירות, זריזות ריכוז ולא מעט כושר הבחנה. אתם מקבלים חפיסה של 55 קלפים, כשעל כל קלף שמונה ציורים שונים ותמיד ישנו ציור אחד משותף בין כל זוג קלפים שתבחרו. מי שמוצא ראשון את הציור המשותף ומכריז עליו, מנצח בסיבוב.

איך משחקים: מחלקים את הקלפים שווה בשווה בין השחקנים.  כל שחקן מניח את הערימה הפוכה לפניו. מניחים קלף גלוי במרכז השולחן. כולם הופכים יחד קלף אחד מתוך הערימה ומי שמכריז על הציור המשותף זוכה בקלפים.

מה הילדים יאהבו: את האינטנסיביות והמהירות שבה צריך לשחק.

מתאים ל: גילאי 6 ומעלה, שניים עד שמונה שחקנים.

מידע נוסף על המשחק כאן

מפלצות

משחק תגובה כיפי במיוחד שבו עליכם למצוא במהירות בין הקלפים את המפלצת המופיעה במערבל המפלצות. הראשון שתופס חמישה קלפי מפלצות מוכרז כמנצח.

איך משחקים: משתתף בתורו לוחץ על עין המפלצת של מערבל המפלצות. המערבל מסתובב ונעצר, מופיעה מפלצת, וכל המשתתפים, כולל המשתתף הפותח, מתבוננים בה היטב. כעת עליכם להביט בקלפים שעל השולחן ולמצוא מפלצת זהה למפלצת המופיעה במערבל המפלצות. אם מצאתם אותה, הכו בה בקלף המתאים במהירות. נשמע קל? חכו שתשחקו עם הילדים. אתם תתפלאו לראות כמה חדי אבחנה וזריזים הם.

מה הילדים יאהבו: תחושת ההצלחה אחרי שהתגברו על לחץ הזמן (ועליכם) אחרי זיהוי נכון. וגם את זה שיש "מחבט מפלצות" שמכים איתו על הקלף המתאים.

מתאים ל: גילאי 4 ומעלה, שניים עד ארבעה שחקנים. 

הרמז (צעיר)

משחקי לימוד לילדים

גרסה חביבה ומעודנת יותר יחסית למשחק המקורי, שאתם ודאי מכירים. הרי כל אחד היה לרגע בחייו פרופסור שזיפי הנכנס עם פמוט אל חדר הביליארד… הרמז לצעירים פועל על פי אותו עיקרון – מי שפותר ראשון את התעלומה מוכרז כמנצח. רק שהפעם השאלה היא האם היה זה פרופסור שזיפי שאכל את העוגה בשעה 14:00 ושתה כוס חלב.

איך משחקים: עליכם למצוא רמזים לפתרון התעלומה ובכל פעם אתם מקבלים רמז נוסף על ידי הטלת קובייה, שמאפשרת לכם להביט מתחת לאחת הדמויות ולקבל מידע שמסייע להמשך החקירה.

מה הילדים יאהבו: יש מישהו שלא חולם להיות בלש שמפצח תעלומה? לא צריך להיות שרלוק הולמס כדי לגלות שכולם נהנים מזה.

מתאים ל: גילאי 4 ומעלה, עד ארבעה משתתפים.

×
×

עגלת קניות