משחקים באנגלית שאסור לילדים שלכם לפספס

חשוב שכל אדם יכיר את השפה האנגלית בצורה מספקת, ולו מכיוון שהיא משמעותית כל כך: החל מהיותה שפה תקשורתית כמעט אוניברסלית עם מי שאינו דובר עברית, דרך צריכה של תכני בידור או תרבות בשפה האנגלית ועד ללימודים אקדמיים ולמשרות שונות בהם השפה מקבלת תפקיד מרכזי. כלל האצבע הוא שככל שבונים בסיס יציב יותר של השפה האנגלית, וכלל שעושים זאת בגיל מוקדם יותר, כך אחוזי ההצלחה עולים בצורה משמעותית. עם כל הכבוד לתוכניות הלימוד המסורתיות בבתי הספר (שמתחילות לרוב בכיתה ד'), מומלץ לנקוט את כל המאמצים לאימוץ כלים מועילים אחרים ללימוד השפה. משחקים באנגלית עונים על ההגדרה הזו בדיוק.

היתרונות של משחקים באנגלית

ניתן לחשוב על שיטות שונות ללימוד אנגלית, החל משיטות מסורתיות דוגמת לימוד פדגוגי בבתי ספר ועד לשיטות יצירתיות, מהנות ויעילות יותר. משחקים באנגלית משתייכים בוודאי לקבוצה השנייה, והם מציעים כמה יתרונות מובהקים.

כבר מגיל צעיר הורים רבים מגלים כי שיטת הלימוד באמצעות משחקים היא היעילה ביותר בגילים מוקדמים, ולו מכיוון שילדים נמשכים למשחקים ומרותקים על ידם. לכן בהחלט ניתן להתבסס על משחקים באנגלית ללימוד השפה, החל מסביבות גיל 3 לערך ועד לגיל בית הספר. חלק גדול מהמשחקים מאפשרים התאמה ליכולות ולכישורים של השחקנים, ולכן מדובר בפתרון שיכול ללוות אותם תקופה ארוכה. המשחקים עשויים לפתח כישורים אחרים אצל הילד, דוגמת האינטרקציה החברתית או תיאום קשר עין, ולבנות אצלו את הביטחון העצמי הדרוש כל כך בשלב זה של חייו.

משחקים באנגלית מציעים קודם כל את ההנאה, שמהווה תנאי מרכזי בדרך ללימוד המוצלח: בעוד שבגיל מוקדם הילדים עלולים להראות התנגדות ללימוד "משעמם", ולכן לא להתמיד בו, המשחק צפוי דווקא למשוך אותו אליהם. הילד יכול להעביר שעות במשחק מהנה, תוך שהוא לומד את רזי האנגלית בצורה יעילה (לעיתים מבלי שהוא מודע לכך באופן מלא). במקום "מלחמות" עם הילד לשבת מול שיעורי הבית או המילון, מקבלים כאן משחק קופסה או חוברת עבודה ידידותית שהילדים מתלהבים לשחק בהם. מה גם שחלק מהמשחקים מבוססים על היבט של תחרותיות, שאף היא מושכת מאוד ילדים ומדרבנת אותם להתנסות במשחק ולהתמיד בו.

מעבר ליעילות הלימוד דרך משחקים, שגם מוכחת מבחינה מחקרית, הילדים מקבלים כאן חוויה. המשחקים יכולים להפוך להיות זמן איכות משפחתי, ולהעביר להורים ולילדים כמה שעות בצורה הנעימה ביותר שיש.

משחקים באנגלית, קאט באדו

משחקי אנגלית שכדאי לכם להכיר

הסיפור של קאט באדו (Cat Badoo) החל כשסיגל כהן סקאלי הייתה מעוניינת ללמד אנגלית את ביתה נעם, שהייתה אז בכיתה ג'. היא יצרה עבורה משחקים בסיסיים, באמצעות ציוד דוגמת קרטון וטושים. היא ראתה שהילדה נהנתה מאוד לשחק במשחקים, ולמדה במהרה את אותיות ה-ABC. סיגל הבינה שהיא מעוניינת לאפשר לילדים נוספים ליהנות מהמשחקים ומיתרונותיהם. היא פנתה למורים לאנגלית שהעניקו ייעוץ וליווי לאורך התהליך, קיבלה משוב בזמן אמת מהילדים והרכיבה סל שלם של משחקים. כך למשחק הזיכרון הראשוני התווסף משחק רביעיות, ובהמשך משחקי אנגלית נוספים.

כיום, ניתן למצוא דרך קאט באדו משחקים באנגלית שמאפשרים ללמד את כל מה שדורש לימוד בשפה, לרבות היכרות עם האותיות, התאמה בין אות גדולה לקטנה, זיהוי צלילים ומילים או אפילו היכרות ראשונית עם מילים. קטלוג החברה כולל משחק זיכרון באנגלית ללימוד האותיות הגדולות והקטנות, משחק רביעיות בו נדרשת יצירה של רביעיות מילים בעלות צלילי דומה ואפילו שני משחקים באריזה אחת, כמו במקרה של "מילים הן אוצר" המספקות היכרות עם מילים חשובות של בעלי חיים ומאכלים.

זאת לצד חוברות עבודה – חלקן מיועדות להדפסה עצמית בבית – וכלי עזר נוספים להורים ולמחנכים. את המשחקים תוכלו לרכוש דרך האתר, וליהנות ממשלוח מהיר עד הבית.

×
×

עגלת קניות