משחקים ללימוד אנגלית לילדים- מקורי מבית קאט באדו

לימוד אנגלית הוא לא מותרות, אלא חובה של ממש בעולם בו אנו חיים – עולם בו האנגלית מקיפה אותנו מכל עבר ויכולה להיות אחד הכלים החשובים ביותר עבורנו. ידוע שאי אפשר לוותר על לימוד אנגלית, אבל חשוב להבין מהן הדרכים העיקריות והיעילות ביותר לעשות זאת.

משחקים ללימוד אנגלית לילדים מציעים הרבה מאוד יתרונות, שהופכים למוחשיים אפילו יותר דרך המשחקים של קאט באדו (Cat Badoo).

משחקים ללימוד אנגלית לילדים – למה זה כדאי?

לא קשה לחשוב על סיבות שמסבירות מדוע משחקים ללימוד אנגלית לילדים הם רעיון כל כך מוצלח. משחקים אלו מבוססים על טשטוש בין גבולות המשחק לגבולות הלמידה, ויוצרים צורת למידה שנחשבת לאופטימלית עבור ילדים שמתקשים לא פעם עם שיטות לימוד "מסורתיות" ונטולות גירויים ואתגר עבורם. אחרי הכול, מפלס ההתנגדות של הילדים ללמידה צפוי להיעלם כאשר הם עושים זאת בצורה מהנה ועמוסת חוויות עבורם. זה נכון על אחת כמה וכמה במקרה של ילדים הסובלים מקשיי למידה, דוגמת הפרעות קשב וריכוז, עבורם משחקי האנגלית עשויים להיות חבל הצלה של ממש. זו הסיבה לכך ששימוש במשחקים ללימוד, כולל משחקים ללימוד אנגלית לילדים, היא אופן הלימוד המומלץ על ידי מומחי הוראה רבים בישראל ובעולם.

משחקי אנגלית לילדים מזמינים את הילדים והוריהם למשחק משותף סביב השולחן, שיכול להימשך גם שעות ארוכות. בדרך זו לצד היעילות הטבעית של הלימוד מקבלים זמן איכות משפחתי במלוא מובן המילה, שצפוי לשפר את טיב הקשר בין ההורים לבין ילדיהם (לא מובן מאליו בעידן בו אנשים מחוברים איש איש למסך הטלפון או המחשב שלו) ולהגדיל את החוויה מהמשחק. מה גם שיש משחקים אשר מעצם המהות שלהם מבוסס על תחרותיות, שמוסיפה ממד נוסף להנאה המתקבלת מהם.

משחקים באנגלית לילדים עשויים לפתח אצלם כישורים חשובים, המרכיבים את ארגז הכלים שלהם: הגדלת טווחי הקשב, העלאת הביטחון העצמי, שיפור תיאום יד עין (קואורדינציה), גיבוש יכולת ההבנה של חוקים וכן הלאה. ההורים יכולים לעיתים להתאים את המשחק לצרכי הילדים, בין השאר באמצעות הגדרת רמת הקושי או אפילו צורת המשחק, ומכאן שמקבלים פתרון שיכול ללוות את תהליך הלמידה וההתקדמות של הילדים לאורך שנים.

משחקים עם ערך מוסף

קאט באדו מציעה עבורכם כמה משחקים עם "טוויסט", שמרחיבים אפילו יותר את יתרונות המשחקים כפי שתוארו מעלה. הכול התחיל כשסיגל כהן סקאלי רצתה ללמד אנגלית את בתה נעם, אז בכיתה ג'. מכיוון שנעם התקשתה ללמוד אנגלית בשיטה ה"מסורתית", עם ספרי הלימוד הרגילים, סיגל ניסתה לחשוב מחוץ לקופסה (תרתי משמע). באמצעות פריטים בסיסיים דוגמת קרטון וטושים, היא יצרה משחק זיכרון באנגלית שזכה להצלחה רבה. אחר כך הגיע גם משחק רביעיות, שהתקבל אף הוא בהתלהבות. סיגל החליטה לקחת את המשחקים צעד קדימה, התייעצה עם מורים לאנגלית וקיבלה משוב מילדים שהתנסו בהם.

מאותה נקודה, קאט באדו התחילה להתפתח ולגדול. כיום תחת המטריה הרחבה שלה ניתן למצוא משחקי קופסה, חוברות עבודה וכלים אחרים שיכולים לשמש הורים, מחנכים וארגונים (חשבו למשל על מתנה מצוינת לקיץ או לחופש הגדול לילדי העובדים). בגזרת משחקי הקופסה, מוצעים משחק זיכרון המבוסס על התאמה בין אות גדולה לקטנה, משחק רביעיות בו לומדים להתאים ולזהות בין צלילים שונים ואף את "מילים הן אוצר", שני משחקים בקופסה אחת שתציע לילדים היכרות מלאה עם מילים רלוונטיות של בעלי חיים ומאכלים, בהתאם לתוכנית הלימודים בישראל בכיתה ד'.

לצד זה, תוכלו לרכוש בקאט באדו חוברות עבודה – מודפסות או דיגיטליות – שיכולות אף הן לספק לילדים תעסוקה מהנה, תוך לימוד יעיל של האנגלית.

 

×
×

עגלת קניות