הכירו את החתול שמלמד אלפי ילדים בישראל
לדבר אנגלית כבר מגיל צעיר ולהרגיש כמו גדולים!

גם אתם חושבים שהילדים שלכם צריכים להתחיל ללמוד אנגלית בגיל צעיר? אם היינו שואלים הורים לפני כמה עשורים את השאלה הזו, סביר להניח שהיינו מקבלים מבטים שרומזים לנו שהשתגענו. הרי לא יעלה על הדעת, שילדים שעדיין לא שולטים בשפת האם שלהם יתחילו ללמוד שפה שנייה. מסכימים עם הקביעה הזו? כדאי שתחשבו על זה שוב!

מכירים את הרגע הזה של נחת, כשהקטנטנים שלנו מפגינים ידע במספרים ומדקלמים את האותיות בעברית? הורים רבים לוקחים עוד צעד אחד קדימה ומתחילים ללמד את הקטנטנים גם את יסודות השפה האנגלית. מה הם מבינים ומדוע הם עושים זאת?

אוניברסיטת הרווארד פרסמה מחקרים שונים המצביעים על כך שילדים הלומדים שפה שניה בגיל צעיר מאוד, נהנים משיפור משמעותי בגמישות המחשבתית ובכישורי החשיבה הביקורתית שלהם.

שלוש השנים הראשונות בחיי הילדים, הן המשמעותיות ביותר כיוון שבהן נבנים היסודות לעמדותיהם, אופן חשיבתם והאופן בו ילמדו תחומים חדשים. המשמעות היא שמומלץ להתחיל ללמוד שפה נוספת כבר בגילאי 3-4, שאז מתפתחת הנטייה הטבעית ללמידה.

נתון נוסף התומך בעמדה זו הוא שגילויי המחקר מצביעים על כך שכ- 50% מהיכולת שלנו ללמוד מתפתחת עד גיל 4 ועוד 30% עד גיל 8. זהו חלון הזדמנויות נפלא אשר כדאי לנצל לטובת לימוד שפה שנייה, שכן הצגת שפה נוספת בשלב מוקדם תעניק לילדיכם את הסיכוי הטוב ביותר לשלוט בשפה זרה ככל שהם מתבגרים.

אז איך מלמדים ילדים קטנטנים אנגלית עוד לפני שהם מגיעים לבית הספר?

#1 חשפו אותם לשירים ומשחקים באנגלית – כבר מגיל 3!

לימוד אנגלית באמצעות שירים ומשחקים זו אחת הדרכים היעילות ביותר ללמד ילדים בגיל הרך שפה שנייה. ילדים לומדים טוב יותר תוך כדי חוויה מהנה. נצלו את זמן המשחק המשותף בכדי להציג לילדים אוצר מילים ושירים חדשים באנגלית. עשו זאת באמצעות משחקים חווייתיים ומהנים, ציורים או שירים.

"הקטנטנים אוהבים לדבר אנגלית. זה גורם להם להרגיש גדולים, זה מקרב אותם לשפה שההורים שלהם מדברים ביניהם, כשהם לא רוצים שהילדים יבינו" אומרת סיגל כהן סקאלי, מפתחת משחקי קאט באדו ללימוד חוויתי של השפה האנגלית. "הם אוהבים את המסתורין והריגוש של גלגול מילים חדשות על הלשון, עבורם זהו אתגר אמיתי. הם נהנים מאוד מתשומת הלב אשר ניתנת להם כשהם מפגינים ידע חדש מול בני המשפחה, הסבים והסבתות, ועל הדרך מתחזקת אצלם גם תחושת הערך העצמי והביטחון העצמי".

#2 נצלו הזדמנויות להשתמש בשפה באופן יומיומי

כאשר אתם חושפים את ילדכם לאנגלית, המשאבים הזמינים לכם יהפכו את הלימוד לקל ומהיר יותר. ספרים וגם משחקי קופסה באנגלית יתנו לכם רגעים קסומים של למידה באווירה משוחררת ונעימה. השתמשו בזמן המסך שהילדים צורכים לטובת הנושא והרגילו את הילדים לראות את הסרטים המצוירים או את תוכניות הטלוויזיה האהובות עליהם באנגלית, ללא דיבוב לעברית. 

לימוד אנגלית לילדים אותיות ומילים

#3 למדו אנגלית מוקדם כהכנה להישגים גבוהים בבית הספר

ילדים שלומדים שפה שנייה בחיק המשפחה מקבלים יותר הזדמנויות לביטוי עצמי בשפה זו ולכן הלמידה איכותית מאוד. 

"ברוב בתי הספר בארץ מתחילים ללמד אנגלית רק בגיל 8 ומעלה ומספר השעות המוקדש ללימודי האנגלית בכיתה הוא מועט" מוסיפה סיגל כהן סקאלי, "בעוד ששיעורי אנגלית בבית הספר, קבוצות למידה וחומרי לימוד אחרים יהוו בסיס טוב ללימוד השפה, כדאי למצוא דרכים נוספות להתאמן בפועל עם הילדים, בשיחה. זה לא מספיק להקשיב בשיעור, להצליח במבחן, לדעת מילים או לדעת לקרוא ולכתוב. 

"ילדים צריכים להשתמש בשפה כדי לשלוט בה, לתרגל ביטוי בקול רם ולצבור בטחון עצמי בשיחה. לילדים בכיתה יש מעט הזדמנויות ממשיות לדבר באנגלית בפועל ולכן חשוב לתמוך בלימוד השפה גם בבית. להתחיל מוקדם יותר, לחבר אותם לשפה, וגם לרוות נחת, כשהם שרים שיר באנגלית במילים הנכונות ולא בג'יבריש, כשהם מתחילים לצפות בסדרות באנגלית ללא הכתוביות וכשהם מרגישים מספיק אמיצים לשוחח באנגלית עם אורחים וחברים דוברי אנגלית. 

ילדים שלמדו אנגלית היטב עוד לפני שבית הספר מתחיל ללמד את השפה יגיעו מוכנים יותר ללימודים, יקלטו את חומרי הלימוד מהר יותר, ויש להם סיכוי גדול יותר להגיע בחטיבת הביניים להקבצות הגבוהות או אפילו לכיתת דוברי אנגלית".

סיגל כהן סקאלי פיתחה את שיטת הלימוד באמצעות משחקי קאט באדו עבור ביתה נעם. המשחקים שיצרה עבורה היו פשוטים אך סייעו לנעם ללמוד את יסודות השפה בקלות ובמהירות.
"התחלתי לייצר עבורה משחקים פשוטים ללימוד אנגלית, מקרטון ביצוע פשוט וטושים" מספרת סיגל, "המשחק הראשון שיצרתי היה משחק זיכרון, ותוך זמן קצר, היא למדה את אותיות ה- ABC. עד היום היא מבקשת לשחק במשחק הראשון שהכנתי לה, פשוט כי כיף לה לשחק ולתרגל.
כדי לעזור לה ללמוד לקרוא ולהבחין בין הצלילים השונים, פיתחתי עבורה משחק רביעיות בעזרתו היא למדה ושיפרה את הקריאה ואת וההגייה הנכונה של המילים באנגלית.
די מהר נעם אמרה לי שזה לא הוגן שרק היא יכולה ללמוד עם המשחקים הכיפיים האלה, ושצריך להכין כאלה לכל הילדים. זה מה שעשיתי, ומאז משחקי קאט באדו עוזרים לאלפי ילדים מגיל 3 ומעלה ללמוד אנגלית, להרחיב את אוצר המילים ולגדולים יותר לחזק את החומר שהם לומדים בבית הספר"
כיום החברה מפתחת משחקים חדשים מדי שנה, וכך עוזרת לילידים כבר מגיל צעיר לרכוש את כישורי השפה האנגלית בקלות ובכיף.

הזמינו עכשיו את ערכת האנגלית המלאה של קאט באדו ללימוד חוויתי, קל ומהנה גם לילדים וגם להורים.

×
×

עגלת קניות

חוברת עבודה ללימוד אנגלית
רעיונות מדליקים, חוברות עבודה חינמיות, מבצעים והשראות ללימוד אנגלית פורה, נינוח וכיפי בבית ובכיתה – כל זה מחכה לכם בניוזלטר שלנו – לא תירשמו? ברור שכן :)
  • מובטחים תכנים משמחים ורלבנטיים ביותר!
  • ואם תרגישו שאתם משתעממים? – לחצו על ה"הסר" וניפרד כידידים :)