משחקים ללימוד אותיות ה- abc בכיף לילדים

לימוד השפה האנגלית הוא אחד הכלים החשובים ביותר, והמועילים ביותר, שאתם יכולים להקנות לילדים שלכם. למרות שזה לא בהכרח פשוט לחשוף את הילדים לשפה חדשה בגיל מוקדם, בו השפה העברית עדיין אינה מבוססת אצלם מספיק, זה בהחלט אפשרי. כל שיש לעשות הוא לחשוב מעט מחוץ לקופסה (לעיתים תרתי משמע), על משחקים ללימוד אותיות שיכולים לעשות עבודה יוצאת מן הכלל בלימוד יסודות השפה – תוך כדי מתן הנאה רבה לכל המעורבים.

מהם היתרונות של משחקים ללימוד אותיות אנגלית?

משחקי אותיות באנגלית עשויים ללבוש צורות שונות, כפי שנרחיב בהמשך. אולם אין ספק שבנקודת ההתחלה, מדובר בשיטה היעילה והמהנה ביותר ללימוד השפה. משחק, מעצם ההגדרה שלו, פועל על ממד ההנאה. הוא מזמין את הילדים והמבוגרים לכמה שעות מהנות סביב השולחן בכל פעם, כשהילדים מתמסרים באופן טוטאלי למשחק. בגילים בהם הילדים עדיין מגלים התנגדות ללימוד בשיטות ה"מסורתיות", או אפילו אינם מוכנים לכך, משחק נותר האופציה האידיאלית להעביר אליהם תכנים לימודיים מסוגים שונים. המשחקים מציעים למידה יעילה שנעשית לעיתים קרובות באופן בלתי מודע, מה שעשוי להפוך אותה להיות מוצלחת במיוחד.

משחקי אותיות לילדים במסגרת ערכה ללימוד אנגלית לילדים עשויים לכלול בתוכם ממד תחרותי כזה או אחר, וגם זהו יתרון משמעותי בחוויית הלימוד של הצעירים. המשחקים עשויים לתרום לתחושת ההישגיות והביטחון העצמי של הילדים, וההצלחות האלה הן שמניעות אותם קדימה ומדברנות אותם להמשיך ללמוד ולתרגל.

ניתן בהחלט להפוך את המשחקים למודולריים, כאשר ההתקדמות ודרגת הקושי נעשים על פי הישגיו של הילדים. בכך המשחקים עשויים להתאים כמו כפפה ליד לילדים בטווח גילים רחב (החל מגיל שלוש למעשה), לרבות ילדים הסובלים מקשיי למידה או נמנים על מסגרות החינוך המיוחד בישראל.

הכירו: משחקים ללימוד אותיות של קאט באדו

קאט באדו (Cat Badoo) מציעה עבורכם משחקים ללימוד אותיות מהנים וחווייתיים במיוחד, שיכולים לקרב את הילדים בצעדי ענק לעבר היכרות עם השפה האנגלית: האותיות, אוצר המילים ואפילו משפטים ראשונים. מאחורי המשחקים עומדת סיגל כהן סקאלי, ששמה לה למטרה לשפר את ידיעת השפה האנגלית אצל בתה נעם באמצעות משחקים בסיסיים באנגלית, אותם יצרה בעזרת קרטון וטושים פשוטים.

 

כשנעם גרפה הישגים מרשימים תוך פרק זמן קצר, אחרי שסירבה קודם לכן ללימוד בדרכים הרגילות, הבינה סיגל את הפוטנציאל העצום שיש בתחום. היא התייעצה עם מורים לאנגלית, שאישרו את יעילותם של המשחקים לקידום האנגלית, וקיבלה משוב חיובי מילדים שהתנסו בהם. כך נוצרה קאט באדו, שמציעה כיום ערכות עבודה ומשחקים תוצרת כחול-לבן הפונים לילדים בטווח גילים רחב: החל מילדים שזוהי ההיכרות הראשונה של האנגלית ועד לילדים שצברו את היסודות הבסיסיים ומעוניינים להרחיב אותם.

קאט באדו מציעה מספר משחקים ללימוד אותיות. בגזרת משחקי הקופסה ניתן למצוא את משחק אותיות ABC ללימוד האותיות הגדולות והקטנות – זהו למעשה משחק זיכרון בו על השחקים להתאים אות גדולה למקבילה הקטנה שלה. במשחק הרביעיות מתנסים הילדים בקריאת אנגלית לפי תנועה וצליל, כאשר עליהם לאסוף ארבעה קלפים בעלי צליל דומה. עוד תוכלו למצוא את "מילים הן אוצר", שני משחקים באריזה אחת באמצעותם ניתן ללמוד את שמותיהם של פירות, ירקות, מאכלים, חיות בית, חיות משק, יצורים ימיים ועוד.

לצד משחק ללימוד אותיות מספקת קאט באדו חוברות עבודה ללימוד אותיות, אוצר מילים, ראשית קריאה ועוד, חלק מהן מיועד להדפסה עצמאית. ניתן לרכוש משחקים וחבילות, לרבות ערכות מלאות המאגדות בתוכם משחקים וחוברות עבודה, ערכות מותאמות נושא, מארזי חוברות עבודה ועוד. בכך כל הורה וילד יוכלו בוודאי למצוא את משחקי לימוד אותיות מסוג זה עבורו ולהפיק מהם את המקסימום.

×
×

עגלת קניות