האנגלית הלכה לאיבוד? החזירו אותה לילדים בארבעה צעדים פשוטים

לשבת מול מסך המחשב ולשמוע את המורה במקוטע, זו לא ממש הדרך היעילה לרכוש שפה. למידה מרחוק באנגלית פחות עובד, כפי שתעיד תקופת הקורונה. קבלו כמה טיפים שבזכותם הילדים יבינו וידברו אנגלית טוב יותר – וגם ייהנו מזה

בואו נאמר את זה במילים פשוטות: לימוד אנגלית בזום לא ממש עובד. גם לא דרכים אחרות של למידה מרחוק באנגלית.

למידה מרחוק הרחיבה פערים בקרב לא מעט ילדים, ועבור כאלה הסובלים מקשיי למידה הדבר חמור כפליים. לשבת מול מסך המחשב ולשמוע את המורה במקוטע, זו לא ממש הדרך היעילה ללמוד – ובטח לא כשמדובר בלמידת שפה חדשה כמו אנגלית. למידה מרחוק באנגלית צפויה להיות קשה אפילו יותר, כשהילדים בגיל צעיר והחלו את לימודי האנגלית שלהם, עוד בטרם שהטמיעו באופן מספק את הקריאה והכתיבה בעברית. זה לא פשוט בכל מקצוע, ובלימודי אנגלית זה עוד יותר בעייתי.

לא רק למידה מרחוק באנגלית: שיטות הלימוד היעילות

אז איך מגשרים על הפערים ומסייעים לאלה המתקשים כדי ללמוד טוב יותר אנגלית? קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם ולילדים:

תרגיעו: אוקיי, הילדים שכחו ש-Table זה שולחן ו-Flour הוא קמח ולא פרח, אז מה? בדיוק כפי שאף אחד לא מתחיל אימוני ריצה במרתון, כך גם הם צריכים להוריד חלודה לאט לאט ולהיזכר בדברים שידעו. תנו להם את הזמן ואל תלחצו.

תדברו: נכון, זה קצת מוזר לפתע להחליף עברית באנגלית ובחזרה, זה יכול קצת לבלבל, אבל לאורך זמן שפה משתלבת בשפה, והמוח יודע לתרגם מיידית את המשמעות. משפט פשוט שבו אתם שואלים אותם לדוגמה "איך החביתה? Is it tasty?" ממחיש כמה קל ויום-יומי לעשות זאת.

שלבו את האנגלית בשיחות ביניכם והם יתרגלו לכך. אתם יכולים גם להפוך את הדיבור למשחק. לדוגמה לשחק איתם "חפש את המטמון" ולתת להם רשימה קצרה של דברים באנגלית שעליהם למצוא. אפשר לאתגר אותם עם משחק זיכרון שבעל פה, שבו אתם אומרים מילה והם חוזרים אחריה, ואז מוסיפים עוד אחת ועוד אחת עד שנוצר משפט בעל משמעות. זו דרך חיננית גם להעביר להם מסר כמו "After. you. finish. watching. TV. please. take. a shower". כן, בסוף הם יבינו גם באנגלית מה אתם דורשים מהם.

תרקדו: כן כן, ממש כך. תרקדו איתם. זה כיף, זה משחרר, וזאת דרך טובה לשנן את הפזמון החוזר, הקצר והקליט. זאת ההזדמנות של הילדים ללמד אתכם את ריקוד Baby Shark או לרקוד איתם את הגרסאות באנגלית לשירים מוכרים כמו "לדוד משה הייתה חווה", "מי שטוב לו ושמח" ועוד.

למידה מרחוק באנגלית

תשחקו: הרבה יותר קל וכיף ללמוד כשהילדים מעוניינים ומסוקרנים, ומשחקים הם דרך נפלאה לחוות, להתנסות ולפתח מיומנויות. זה נכון לכישורים חברתיים ויכולות פיזיות שמפתחים משחקי הכדור, לריכוז ולזיכרון של משחקי החשיבה או לזריזות המחשבה וחלוקת הקשב במשחקי רשת שונים.

איך לבחור להם את המשחק הנכון? קודם כל זה צריך להיות משחק שהם יתחברו אליו וייהנו ממנו, כדאי שיהיה בו אלמנט תחרותי כלשהו והוא צריך להתאים לגיל של הילדים.

ישנם שפע של משחקי רשת ללימוד אנגלית, אבל אם אתם רוצים שהם ייהנו מלמידה חושית וחווייתית – ביחד אתכם או עם חברים – הכירו להם את  באדו, גיבור משחקי קאט בדו. מדובר בסדרת משחקי קופסה וקלפים ללימוד אנגלית המתאימה גם לילדים עם קשיי למידה – אוכלוסייה אשר למידה מרחוק באנגלית מורכבת עבורה אפילו יותר.

אם מדובר בילדים שרק פגשו לאחרונה את האותיות באנגלית, אפשר לשחק ולתרגל איתם  את משחק האותיות abc ללימוד האותיות הגדולות והקטנות. זהו משחק זיכרון באנגלית, צבעוני ומקסים, שעוזר להם להכיר, להיזכר ולומר את האותיות וחוץ מזה שהוא כיפי – הוא יעיל ברכישת אוצר מילים ראשוני.

המשחק "מילים הן אוצר" מושלם לילדים בכיתות א'-ד'. שני מערכי משחק מלהיבים ילמדו אותם את שמות החיות, הירקות, הפירות ומאכלים האוהבים באנגלית. ילדים עד כיתה ה' ייהנו מאוד לשחק "רביעיות", משחק הקלפים המוכר בגרסה אנגלית, בליווי האיורים היפים של קאט באדו. המשחק מלמד את הצלילים והתנועות העיקריים באנגלית, החל מתנועות הפשוטות ועד לצלילים מורכבים.

×
×

עגלת קניות