משחקי אנגלית לילדים בכיתה ד' ללימוד חווייתי וקל

לימוד אנגלית הוא אחד הכלים החשובים עבור כל אדם, ולכן ההמלצה הברורה היא להשקיע בכך ככל שניתן – וגם להתחיל עם הלימודים מוקדם יותר. ההנחיה הרשמית של משרד החינוך היא להתחיל שיעורי אנגלית לילדים בכיתה ד', אולם אין בכך אחידות. בפועל תמצאו בהחלט בתי ספר שמעניקים שיעורים באנגלית גם בכיתות  א'-ג'. חלק מההורים לוקחים את היוזמה אליהם, ובוחרים לחשוף את ילדיהם לנפלאות האנגלית בגיל בית הספר או אפילו בגן. זוהי אחת ההחלטות היותר מוצלחות שאפשר לקבל ביחס לחינוך הילדים שלכם.

משחקים באנגלית לכיתה ד' הם כלי לימודי עמוס במיוחד, ולכן כדאי שתכירו את האפשרויות שאתר קאט באדו (Cat Badoo) מציע עבורכם.

למה בכלל ללמוד באמצעות משחקים?

בכיתה ד', כלומר בגיל 10-9, יש לילדים את היכולות להתחיל ולהיחשף באופן אינטנסיבי לשפה האנגלית. בפועל זה לא כל כך פשוט, ולו מכיוון ששיטות הלימוד המקובלות עלולות שלא להתאים להם. אסור לשכוח שזהו עולם חדש לחלוטין עבורם, מורכב מכל מה שהם הכירו. העברית עדיין נמצאת בשלבי התגבשות אצלם, רחוקה מלהיות מושרשת בצורה מספקת, והוספה של שפה חדשה לארסנל עלולה לעורר אצלם התנגדות. בצורה של משחקים מפלס ההתנגדות צריך לרדת, כי הרי קשה למצוא ילדים שיגידו "לא" למשחק מהנה. בהקשר הזה ניתן להזכיר מחקר שמצא שהמטרה העיקרית של מורים בבואם להשתמש במשחקים ללימוד אנגלית הייתה לשמור על הריכוז והמיקוד של הילדים ולאפשר להם ליהנות וללמוד באותו זמן, כאשר המורים הסכימו שמדובר בכלי יעיל במיוחד ללימוד אנגלית.

משחקים באנגלית לכיתה ד' מחזיקים בכמה יתרונות חשובים אחרים. חלק מהמשחקים מבוססים על שיתוף פעולה בין השחקנים, או אפילו מידה מסוימת של תחרותיות, מה שתורם לחוויה ואפילו מספק תנאים אידיאליים למשחק משותף של ההורים, הילדים ולעיתים גם גורמי החינוך השונים. מדובר כאן בזמן איכות נהדר, ובתנאים מצוינים לפתח את הלמידה.

יש משחקי אנגלית לילדים בכיתה ד המבוססים על הישגיות ועמידה באתגרים שונים, אשר בכוחם לדרבן את הילדים להמשיך ולתרגל ולשפר את הביטחון העצמי שלהם ברכישת השפה החדשה. חלק מהמשחקים המיועדים לכיתה ד' ניתנים למשחק בדרכים שונות, והמודולאריות הזו מקלה מאוד על ההתאמה שלהם ליכולות ולקצב ההתקדמות של ילד ספציפי.

משחקי אנגלית לילדים בכיתה ד'

אנגלית לילדים בכיתה ד – המשחקים הקיימים

לאחר שמבינים את היתרונות הטבעיים של משחקים ללימוד אנגלית בכלל, ושל משחקים באנגלית לכיתה ד' בפרט, עולה השאלה מהם המשחקים המומלצים ביותר בתחום. המשחקים של קאט באדו יכולים לספק לילדים את כל הדרוש להם ללמידה בשלב זה של חייהם, לרבות זיהוי האותיות, רכישת אוצר מילים או אפילו קריאה של מילים ראשונות באנגלית. המשחקים פותחו בייעוץ עם מורים לאנגלית ולאחר קבלת משובים ורעיונות מילדים שהתנסו בהם.

משחקי אותיות באנגלית ABC יאפשר לילדים ללמוד את האותיות הקטנות והגדולות בצורה פשוטה, לשמוע את שמות האותיות ולבטא מילים ראשונות. זהו למעשה משחק זיכרון באנגלית, בו יש להתאים אות גדולה לקטנה. כל אחד מ-52 הכרטיסים מעוצב בצורה ידידותית וכולל ציורים של אובייקטים שמתחילים באות הרלוונטית: למשל, תפוח (Apple) ונמלה (Ant) באות A.

במשחק הרביעיות "קוראים באנגלית" הילדים משלימים רביעיות של מילים שבכל אחת מהן הצליל דומה. המשחק מאפשר להרחיב את אוצר המילים, להבחין בין הצלילים והתנועות בשפה (החל מהתנועות הבסיסיות ועד למורכבות יותר) וכמובן שגם לקרוא מילים חדשות.

אופציה מומלצת אחר לכיתה ד' היא "מילים הן אוצר", שני משחקים באריזה אחת באמצעותם יכולים הילדים ללמוד את השמות של בעלי חיים ומאכלים על סוגיהם. המשחקים מתאימים מאוד לילדים בכיתות ג'-ד', ולו מכיוון שהמילים שנבחרו הן בהתאם לרשימה המומלצת של מילים בנושא בעלי חיים ומאכלים בכיתה ד' על פי משרד החינוך.

לא רק משחקי קופסה

חשוב להדגיש שתחת הקטגוריה הרחבה של משחקים באנגלית לכיתה ד', תמצאו בקאט באדו גם חוברות עבודה ולימוד. החוברות מיועדות לאותן מטרות (לימוד אותיות, בניית אוצר מילים, ראשית קריאה ועוד), וניתן בהחלט לשלב אותן בתמונת החשיפה של ילדיכם לשפה האנגלית.

×
×

עגלת קניות